Türkçe English
Biletix
Shaft Club Leon - Facebook
Shaft Club Leon - Twitter

Teneke Trampet konseri 8 Ağustos Çarşamba gecesi

Bilal Bekar: bas
 
Cem Pulathaneli: vokal, gitar
 
Egemen Özaltınkol: davul
 
Mert Soyal: gitar
 
Oğuz Tarihmen: vokal, a-gitar, üflemeliler, mandolin
 
 
İstanbul Alman Lisesi’nde okurken tanışmış olan Cem Pulathaneli ve Oğuz Tarihmen 1997 yılında şarkılar yazmaya başlarlar. Bir süre sonra başka insanlarla müziklerini paylaşmak için şarkılarını sokaklarda söylemeye karar verirler. Daha sonra aralarına yine şarkı yazarı olan Yusuf Barış Tuncer de katılır. Alman yazar Günther Grass’ın, içinde bulunduğu baskıcı dünyaya büyümeyi reddeden, trampetini çalan ve sinirlendiğinde attığı çığlıklarla etrafta ne varsa kırıp döken karakteri Oskar Mazerath'i anlattığı "Teneke Trampet" adlı romanından esinlenerek gruba bu adı verirler.
 
Gitar, perküsyonlar ve flütlerle akustik bir müzik yapan üçlü, artık şarkılarını sokaklar ve kitap kafelerde çalmaktadır. İstanbul’da ve 1997 ile 1998 senelerinde Ege kıyısı boyunca yaptıkları sokak müziği gezilerinde müziklerini sokaktaki adama sunarlar. Çanakkale, Altınoluk, Ayvalık, Bozcaada, Kuşadası, Çeşme ve Bodrum’daki çok sayıda konserlerle kendilerini dinleyenlerine sevdirirler. Sokak şarkıcıları olarak tanınmışlıkları artmaktadır.
 
Bir sene sonra tanınmış bir plak şirketinin albüm teklifini geri çevirirler, zira artık grubun tüm üyeleri yurtdışında okumaktadır. "Teneke Trampet" geçici bir süre için dağılır. Cem ve Oğuz Almanya’da üç Alman müzisyenle birlikte "Rock Güzel" isimli Anadolu-Vestfalya etnik rock grubunu kurarak Almanya’nin çeşitli şehirlerinde konserler verirler. Bu grupta ağırlıklı olarak "Moğollar" tarzındaki doğu esintili müzikleri Vestfalya melodileriyle harmanlarlar. Bu süreçte Y. Barış Tuncer Türkiye'ye dönmüs ve "E-5" grubuyla "Bozuk Para" grubunu oluşturmuştur.
 
2004 yılında Cem Türkiye’ye döner. Bas gitarda Osman Ersoy’un da katılımıyla Teneke Trampet aynı yıl müziğe geri dönerek kısa sürede bir repertuar oluşturur ve "Evimiz Dünya" sloganlı alternatif BarışaRock Festivali'ne katılır.
2006'da ikinci bir aradan sonra, gruba davulda Egemen Özaltinkol katılır. Bu arada 2005’te Uganda’ya giderek Afrikali müzisyenlerle bir grup kuran Oguz, “Oguzi Ndizi” (Oguz Muz) takma adıyla BBC’nin açtığı bir yarışmada Suaheli dilinde yaptığı bir besteyle Uganda şampiyonu olur ve Uganda’ya da bu yarışmada dünya besinciliği kazandırır (www.myspace.com/oguzindizi). Ertesi yıl Uganda macerasını nihayetlendirerek İstanbul’a Teneke Trampet’e döner. 2007 yılında gazetecilikle de uğraşan Kanadalı müzisyen Caleb Lauer grupta bas çalmaya başlar. Caleb'in 2009'un Ağustos ayında gruptan ayrılmasından sonra bir süre Akif Çarık'ın destek verdiği grupta şu anda Bilal Bekar basçı olarak yer almaktadır. 2012'de Mert Soyal'ın e-gitarıyla katılımıyla grup bugünkü şeklini almıştır. 

Grubun vermiş olduğu konserlerden bazıları:  İTÜ Spor Festivali, Tünel Street Art Festival, İzmir Rock-A Festivali (2007, 2008 ve 2009), BarışaRock (2004, 2007 ve 2008), Foça Rock Tatili 2009, Vosfest, Baraka (Ankara), Taksim Joker Live, Beyoğlu Gitar, Maltepe Halk Kültür Merkezi Bahar Şenliği, İTÜ Rock Festivali, Taksim Gemi, Beşiktaş Chadır, AFS Kültürlerarası Diyalog Günü, Dünya Bireysel Silahsızlanma Günü, Kadıköy Barış Panayırı, Sokakta Şenlik Var (2008, 2009), Kadıköy Belediyesi Doya Doya Sanat Etkinlikleri (2008, 2009), Cağaloglu Anadolu Lisesi Gençlik Festivali 2009, Kazım Koyuncu Anma Günü Konseri 2009, Bolu İşçi Filmleri Festivali (2010) ve Radyo Boğaziçi tarafından düzenlenen grubun birinci oldugu "Battle of the Bands 2007" yarışması, peyote, ghetto, kalfest, ecofest, sanat maratonu, hayat tv karaborsa festivali, Dikili'deki 7. Kolektif Yaz Kampı konserleridir.

TENEKE TRAMPET'in ilk albümü olan "İzin Verme" 2012 yılının Nisan ayında KALAN MÜZİK'ten çıkmıştır.

8 Ağustos Çarşamba
Saat: 23:00
Giriş ücreti: 15 TL
 

Diğer Haberler

Kurtalan Ekspres 24 Mayıs'ta Shaft sahnesinde

Kurtalan Ekspres sevenleriyle yine Shaft sahnesinde buluşuyor. [ ... ]

Objektif Konseri 20 Mayıs Cumartesi 22:30'da

Konser [ ... ]

3 Mayıs'ta Shaft'ta Kesmeşeker Rüzgarı esecek

[ ... ]

Kramp konseri 29 Mart'ta

[ ... ]

Yılbaşı Gecesi: Göksenin ve Acil Servis

Gece 10'da başlayacak olan program sabah 4:30'a dek sürecek [ ... ]

« önceki12345678910sonraki »

Copyright © 2017 Shaftclub designed by